Prevence a eradikace jsou dva různé přístupy k jednou problému. Obvykle jdou ruku v ruce, ale v případě radiofrekvenčního elektromagnetického záření (RF-EMF) tomu zdá se tak není. Zatím v oblasti eradikace (zde míněno jako “vyhubení” plánu na instalaci 5G) se dostali v posledních několika měsících do vedení Italové. K výzvě “Alleanza Italiana Stop 5G” se v poměrně krátké době přidalo 126 měst a postupně projednávají či již projednali zákaz instalace 5G na jejich území. K aktuálním informacím se dostanete prostřednictvím naší pravidelně aktualizované stránky protestů, zákazů a omezení “Nejsme v tom sami”.

Neuvážené a rychlé uvedení 5G možná spustilo celosvětové hnutí, ale čtenáři, kteří se v problematice orientují vědí, že současná úroveň radiace ze všech RF-EMF zdrojů (3G/LTE základnové stanice, WiFi, mobilní telefony a všechna zařízení bezdrátově připojená k internetu) je již dlouhodobě neúnosná.

Dlouhodobá (chronická) expozice i v rámci schválených a dle Světové zdravotnické organizace (WHO) a ICNIRPu (Mezinárodní komise pro ochranu před ne-ionizačním zářením, německá soukromá firma jejíž limity se WHO řídí…) “více než bezpečných limitů” vede dle stovek nezávislých a recenzovaných studií k biologickým efektům jako je poškození DNA, snížení plodnosti, oxidativnímu stresu a rakovinovým nádorům! A tak je nutné přistoupit k řešení prevence. K tomuto kroku se bohužel na úrovni států či alespoň komunit jako jsou města, kraje či kantony zatím odhodlalo jen velmi málo entit – většinu z nic najdete opět v přehledu “Nejsme v tom sami”.

V oblasti prevence je lídr poměrně překvapivý – Kypr. Originál článku najdete zde.

Kypr spustil v červnu 2019 osvětovou kampaň na informovanost ohledně bezdrátového záření

Kypr zahájil osvětovou kampaň s cílem informovat veřejnost ohledně toho, jak snížit vystavení se bezdrátovému záření. Kampaň zahrnuje velké plakáty na veřejných autobusech se sloganem „Don’t Irradiate Me: Learn how to Protect Me“ – „Nezařte na mě: naučte se, jak mě chránit“, spolu s plakátybrožurami, videi přeloženými do řečtiny a angličtiny.

Kampaň kyperského výboru pro životní prostředí a zdraví dětí funguje pod záštitou ministra zdravotnictví pana C. Ioannou a ve spolupráci s kyperským úřadem komisaře pro životní prostředí a tiskovou a informační kanceláří a za účasti Nemocnice Arcibiskupa Makariose III.

Shlédnout kampaň představenou na internetové stránce Kyperského výboru pro životní prostředí a zdraví dětí v angličtině je možné zde. 16-stránková brožura v angličtině na téma Jak omezit bezdrátové připojení doma je zde.

Kampaň (viz. zpráva pro tisk) byla zahájena 24. června 2019 na tiskové konferenci, s doporučeními zahrnujícími jednoduché rady, jak chránit děti doma:

  1. Používat kabelové připojení pro vaše zařízení (notebooky, televizory, videoherní konzole atd.);
  2. Deaktivat všechna bezdrátová připojení vašich zařízení (Wi-Fi, mobilní datové přenosy, Bluetooth);
  3. Vypnout wifi routery v noci, a pokud se nepoužívají, zejména, pokud jsou děti doma;
  4. Deaktivat mobilní telefony, když spíte;
  5. Používat tablety, mobilní telefony nebo jiná bezdrátová zařízení pouze v případě potřeby a udržovat vzdálenost od dětí a těhotných žen;
  6. Pokud je to možné, upřednostňovat pevnou telefonní linku. To platí jak pro dospělé, tak pro i děti;
  7. Děti by měly používat bezdrátová zařízení pouze po omezenou dobu úměrně jejich věku, a to vždy výhradně v „režimu Letadlo“ a s deaktivovaným Wi-Fi;
  8. Používání mobilních telefonů se nedoporučuje pro děti do 16 let. Musí být omezeno a vždy za užití speciální kabelové náhlavní soupravy nebo hlasitého reporoduktoru na telefonu.
  9. V mateřských školách a školách je vyžadováno používat pouze kabelové připojení k internetu.

 

propagační letáček

 

Kampaň je publikována na webových stránkách kyperského národního výboru pro životní prostředí a zdraví dětí. Kampaň v rámci prevence a ochrany proti EMF nabízí vzdělávací zdroje, jako jsou plakáty and brožury s doporučeními. Výbor je mezinárodně proslulý svými technologickými videi o bezdrátových technologiích pro rodiče, teenagery a těhotné ženy.

Kypr společně s Francií, Izraelem, Belgií a Francouzskou Polynésií – již zakázal Wi-Fi v mateřských školách a země prohlásila, že Wi-Fi bude odebráno ze základních škol.

Na tiskové konferenci hovořila předsedkyně kyperského národního výboru pro životní prostředí a zdraví dětí Dr. Stella Canna Michaelidou o nutnosti používat základní nástroj informovanosti. Ministr zdravotnictví vyjádřil plnou podporu práci výboru směřující k vědeckým důkazům prokazujícím škodlivé účinky a základ pro opatření vyplývající z Úmluvy o právech dítěte a Nikosijské deklarace kyperské lékařské asociace, Vídeňské Lékařské komory a kyperského výboru. Ve svém vystoupení paní Ioanna Panayiotouová, komisařka pro životní prostředí, zdůraznila, že: „Je naléhavě nutné informovat a zvyšovat povědomí o potřebě drasticky omezit používání a vystavování dětí a embryí záření. Zejména doma a ve škole, kde děti tráví nejméně 60-90% svého času – v závislosti na věku“.

„Reklamy na autobusy jsou skvělým způsobem, jak tuto zprávu přijmout. Tleskáme Kypru za jejich investování do zdraví dětí a prevence nemocí “, uvedla Theodora Scarato, výkonná ředitelka Environmental Health Trust, organizace, která udržuje největší databázi mezinárodních ochranných opatření v oblasti bezdrátového záření.

Kampaň:

 

Doplňující zdroje Kyperského výboru:

Byl pro Vás příspěvek zajímavý?

Prosím, klikněte na hvězdičku pro ohodnocení!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasů: 1

Zatím nehodnoceno! Buďte první, kdo příspěvek ohodnotí 🙂

Když jste náš příspěvek považovali za zajimavý...

Prosím, sledujte nás na sociálních médiích!

Vaše hodnocení nás vede k zamyšlení: Co bychom mohli zlepšit?

Prosím, pomozte nám vylepšit tento příspěvek!

Jak můžeme vylepšit tento příspěvek? Budeme rádi za podnětné připomínky a uvedení kontaktního emailu, abychom se Vám mohli ozvat.