Dobrý den,

na tuto stránku jste se dostali díky prokliku z emailového newsletteru či profilu na sociálních sítích našich partnerů či “spřízněných duší”. Velmi si vážíme Vašeho času a tak jsme pro Vás připravili zhuštěný obsah informací z námi spuštěného ECI (European Citizens´ Initiative) Stop (((5G))) – Stay Connected but Protected (Stop (((5G))) – Zůstat připojeni, být však chráněni), jehož kompletní znění včetně veškeré argumentace, našich požadavků předaných Evropské komisi, odkazů na studie, podpory od medicínských expertů i evropských organizací a spousty dalších informací najdete na stránkách naší organizace Europeans for safe connections (signstop5G.eu). Je čistě na Vás, zda Vám pro rozhodnutí podpořit tuto iniciativu svým podpisem zde na https://eci.ec.europa.eu/021/public/ postačí tento přehled či se budete chtít více edukovat na stránkách signstop5G.eu či dalšími články na liferesonance.cz.

5G ovlivňuje všechny formy života

Studie ukazují, že 5G může škodit zdraví lidí, zvířat a rostlin již hluboko pod stávajícími expozičními limity.

5G má dopad na životní prostředí

5G a IoT přinesou značné zvýšení spotřeby energie, znečištění a těžby. To ovlivní stanoviště a biologickou rozmanitost.

5G, soukromí, bezpečnost a svoboda

Síť, která propojuje všechny a vše, naruší naše soukromí, bezpečnost a svobodu.

 • Evropská komise před zavedením 5G neprovedla žádné studie o zdravotních rizicích.
 • Mnoho vědců shledává u stávajících bezdrátových technologií závažné nepříznivé účinky záření již hluboko pod expozičními limity. Varují nás před 5G.
 • S 5G a internetem věcí (IoT) se úroveň záření všude zvýší.
 • 5G užívá málo známé technologie (např. beamforming) a nové kmitočty (např. 26 GHz). Lze očekávat zdravotní rizika a je třeba k nim přistupovat obezřetně.
 • Pojišťovny odmítají pojistit telekomunikační společnosti proti zdravotním škodám souvisejícím se zářením: Jsou si vědomy rizik.
 • Samy telekomunikační firmy odhadují, že by 5G mohly do 2025 tvořit 20 % celkové světové spotřeby elektřiny.
 • S 5G vzroste množství připojených elektronických zařízení, antén a satelitů.
 • Toxický elektroodpad z obrovského množství nerecyklovatelných zařízení s krátkou životností a znečištění ze jejich výroby budou mít devastující dopad na životní prostředí.
 • Enormní potřeba vzácných zdrojů vede ke znečišťující těžbě a ničení přírodních stanovišť. Těžbu často doprovází korupce a násilí.
 • Do vesmíru budou vypuštěny tisíce 5G satelitů. To zvýší znečištění a množství vesmírného odpadu. Nechráněný vesmír není považován za životní prostředí.
 • 5G umožňuje masivní sběr dat nespočtem “chytrých” spotřebičů. Naše data jsou prodávána a využívána k našemu ovlivňování.
 • 5G umožňuje pozorování pomocí těchto zařízení. Tato možnost nesmírně zvýší sledování osob.
 • Rozhodování za nás a o nás bude stále častěji provádět umělá inteligence bez možnosti individuální korekce. Lze očekávat porušování práv.
 • Zvýší se riziko počítačových trestných činů, úniků dat, krádeží, dalšího prodeje a zneužití umělé inteligence.
 • Zavádění chytrých měst, budov a zařízení slibuje pohodlí a bezpečnost, ale znamená ztrátu našeho soukromí, bezpečí a svobody.

Současné expoziční limity neposkytují dostatečnou ochranu – hlavně pro děti, těhotné ženy, nemocné a jiné zranitelné osoby, zvířata, opylující hmyz a rostliny.

Výrobci nejsou zákonem povinní navrhovat ekologicky šetrná elektronická zařízení. Telekomunikační firmy nejsou povinné posuzovat dopad 5G na životní prostředí.

S plně nasazeným 5G a aktivním internetem věcí současné zákony nechrání naše soukromí, bezpečnost a svobodu.

Proto žádáme EU:

Aby přijala předpisy na ochranu všech forem života před radiofrekvenčním a mikrovlnným zářením.

Proto žádáme EU:

Aby přijala přísnější předpisy na ochranu životního prostředí před všemi dopady 5G a digitalizace.

Proto žádáme EU:


Aby zavedla účinnou ochranu údajů, která zajistí naše soukromí, bezpečnost a svobodu.

Co je to EOI?

EOI je Evropská občanská iniciativa. Je to oficiální nástroj, který EU poskytuje občanům s volebním právem, kteří chtějí Evropské unii navrhnout nové zákony. Iniciativa musí být podpořena sběrem podpisů mezi občany EU.

Čeho můžeme pomocí EOI dosáhnout?

Pokud budeme úspěšní, Evropská komise a Evropský parlament budou povinni zabývat se našimi požadavky. Pomozte nám dosáhnout tohoto důležitého cíle.

Jak může být EOI úspěšná?

Během jednoho roku musíme v rámci EU shromáždit 1 milion podpisů.

Co pro to můžete udělat vy?

Aby byla naše EOI úspěšná, požádejte o podpis i ostatní. Je důležité získat širokou podporu mnoha různých organizací a skupin. Hovořte s rodinou, přáteli, kolegy. Prosim pomozte nám vytvořit řetězovou reakci.

Proč je důležité podepsat tuto evropskou občanskou iniciativu?

5G a internet věcí má dopad na:

 • život lidí, zvířat a rostlin
 • životní prostředí jako celek
 • naše soukromí, bezpečnost a svobodu

Žádáme EU o ochranné předpisy.

  • Omezte záření
  • Chraňte životní prostředí
  • Bojujte proti sledování

Zastavte 5G a internet věcí. Podepište naši evropskou občanskou iniciativu:
www.SignStop5G.eu

Iniciativa Stop (((5G))) – Stay connected but protected (Stop (((5G))) – Zůstat připojeni, být však chráněni) byla zaregistrována Evropskou unií v říjnu 2021 skrze organizaci Evropanů za Bezpečná Připojení.

Naše občanská inciativa

Bezdrátové záření není bezpečné ani zdravé. 5G může poškodit naše zdraví, životní prostředí a soukromí. Proto iniciativa Stop (((5G))) – Zůstat připojeni, být však chráněni žádá EU, aby vytvořila lepší předpisy, které nás všechny ochrání.

5G není jen další generace komunikační technologie pro naše chytré telefony. Usnadňuje rovněž vývoj vedoucí k celosvětové změně: Internet věcí (IoT), který bude úplně všude.

Díky elektronickému čipu může být k internetu bezdrátově připojeno vše, od automobilů po plenky a žárovky, a bude to odesílat informace 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Poškozování životního prostředí, nemoci, ztráta soukromí. Existuje mnoho důvodů, proč 5G pozastavit. Proto potřebujeme, abyste podepsali tuto evropskou iniciativu a podpořili tak vytvoření lepších a ochrannějších předpisů.

Nejprve je třeba, aby EU vydala ochranné zákony!

Jsme pro bezpečné technologie a bezpečná připojení!

Na našich webových stránkách je také k dispozici papírový formulář k vytištění pro sběr vlastnoručních podpisů.

https://signstop5g.eu/cs/o-nas/nase-materialy

V ČR Iniciativu organizuje Life Resonance z.s. www.liferesonance.cz

Máte dotazy? Kontaktujte české organizátory na adresách:

 • czechia.emf.eci@protonmail.com
 • kamil.bartosak.cz@protonmail.com

Zde je možno podepsat online:

https://eci.ec.europa.eu/021/public/

Vzhledem k GDPR a k tomu, že ani Vy při podpisu EU iniciativy nepředáváte svou emailovou adresu, velmi rádi bychom Vás požádali o její poskytnutí a nikomu dalšímu jí sdílet nebudeme. Využili bychom jí pouze jednou měsíčně pro souhrnný email, ve kterém chceme informovat o všech novinkách. Z tohoto měsíčního newsletteru se můžete kdykoliv odhlásit. Předem děkujeme!

   

  Byl pro Vás příspěvek zajímavý?

  Prosím, klikněte na hvězdičku pro ohodnocení!

  Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

  Zatím nehodnoceno! Buďte první, kdo příspěvek ohodnotí 🙂

  Když jste náš příspěvek považovali za zajimavý...

  Prosím, sledujte nás na sociálních médiích!

  Vaše hodnocení nás vede k zamyšlení: Co bychom mohli zlepšit?

  Prosím, pomozte nám vylepšit tento příspěvek!

  Jak můžeme vylepšit tento příspěvek? Budeme rádi za podnětné připomínky a uvedení kontaktního emailu, abychom se Vám mohli ozvat.