Označeno štítky: 

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
  • Autor
    Příspěvky
  • kurumba
    Účastník
      Počet příspěvků: 23

      Dobré ráno,

      ráda bych se obrátila na zdatnější uživatele přístroje TF2.
      Není mi zcela jasné, zda měřit na STANDARD nebo WEIGHTED. Hodnoty MAG i ELEC jsou v obou polích.
      Dále bych se chtěla zeptat, kolik je ca 4 mG v nano nebo mikro Tesla.
      Děkuji. K.

      kurumba
      Účastník
        Počet příspěvků: 23

        Omlouvám se, už jsem si to asi nějak nastudovala.

        Pokud má někdo nějaké rady ohledně měření s TF2, budu ráda. necítím se v té roli zrovna komfortně – byť je to jednoduché na ovládání.

        kurumba
        Účastník
          Počet příspěvků: 23

          Omlouvám se, už jsem si to asi nějak nastudovala.

          Pokud má někdo nějaké rady ohledně měření s TF2, budu ráda. Necítím se v té roli zrovna komfortně – byť je to jednoduché na ovládání…

          Strom
          Účastník
            Počet příspěvků: 12

            Zdravím,
            jako uživatel jsem měl tento přístroj v ruce před půl rokem po dva dny, měřil jsem spíše na Standard (měl být pro měření prostředí ). Občas jsem přepl na Weighted režim (který měl zohledňovat účinky na tělo – při kmitočtech nad 50Hz ukazoval vyšší hodnoty pole oproti Standard režimu).

            4 miliGaus je 0,4 mikroTesla nebo 400 nanoTesla.

            —-
            Podle návodu Weighted by měl dopočítávat výslednou hodnotu podle toho jakou frekvenci pole mělo, měl zohledňovat to, že při určitém vyšším kmitočtu může docházet k vyšší indukci proudů z pole do těla. Režim Standard má naopak hodnotit stejně intenzivní podle v jiných kmitočtem stejnou hodnotou.
            (V návodu je na stráce č.7 frekvenční křivka, podle které má být naměřená hodnota ohodnocena/přepočtena).

            Strom
            Účastník
              Počet příspěvků: 12

              Zdravím,
              psala jste, že máte známého, který do toho trošku vidí, nepomohl by Vám místo proměřit? A pomoci Vám s tím, ať nemusíte bádat sama? I někteří elektrikáři / revizáci měří elektrické a magnetické pole v rámci revizí domů a bytů, kontrolují i uzemnění spotřebičů. Těch 4mG je všude v koupelně, nebo jen u v některém místě?
              Pokud bych měřil sám nebo se známými, zkusil bych si porovnat měření při zapojených a odpojených koupelnových spotřebičích, jestli máte někde připojené infratopidlo, elektrický radiátor. Vypnout led osvětlení atd. Někdy vytvářejí vyšší magnetické pole i žářivky, různé výbojky, led pásky a svítidla s malými transformátory (kdysi jsem měl v koupelně svítidlo Phillips s kruhovou zářivkou a malým transformátorkem, generovalo zřejmě i 100-200nT, i když bylo vypnuté vypínačem, tak jsem se jej dobrovolně vzdal). Na osvětlení někteří elektrikáři doporučovali používat běžné wolframové žárovky, nebo halogen žárovky s nízkymi hodnotami mag./el. pole a mít světla zapojené modrým, hnědým a zeleným drátem – poctivě uzemněné, čímž se pole snižovalo.
              Zkuste pomalu a postupně prostor procházet. Kde se bude hodnota snižovat a kde zvyšovat, zkuste horizontálně i vertikálně. Zkuste si vypozorovat, jak se mění mag. a zároveň el. pole. Jestli je hodnota vyšší u zdi koupelny nebo v prostoru mezi zdmi. Zkusit si ověřit, pokud lze, místa z druhých částí za zdmi koupelny. Je ten okolní prostor přístupný? Udělejte si nějaký plánek zákresu, ve kterém by vám zapsání hodnot mohlo pomoci najit si místa, kde jsou největší stálé hodnoty. Zkuste si zmapovat kterou traso by mohly vést kabeláže elektroinstalace, (trasy zásuvka-skříňka s jističi, vypinač-světlo, světlo-skříň s jističi). Podívejte se jestli jsou ve vaší blízkosti další skřině s jističi nebo nějaké rozvodné skříně.
              Pokud je koupelna malinká a měříte v bezprostřední blízkosti u nějaké zásuvky, vypinače, připojeného světla, můžou se zobrazit vyšší hodnoty určitě elektrické, netvrdím, že to musí být 400nT.
              Klidně 50-80V/m u bude v blízkodti vypnutých vypínačů – 220v na kabelech u světel, pokud dám měřák uplně 0cm k kabelu.
              U led světel může být v těsné blízkosti i 400V/m
              Např 0-5cm od stěny, kde by např. vedl kabel elektroinstalace může měřič zobrazit mnohem vyšší hodnoty, už třeba i zkreslené. Měříval jsem raději 10-20cm od zdroje např. kabelu. Když si dám měřák 10 cm před vypínač nebo před zásuvku,ve které nemám spotřebič, nebo není zapnuté světlo, i tak těsné blízkosti naměřím např. 30-50V, a mag pole se také zvýší. Přístrojem bych měřil odhadem 10-20cm od jakéhokoliv zdroje záření který najdete, někdy může hodnotu zkreslovat přímý dotek k horkému tělesu, protože měřák může teplo vyhodnotit jako el/mag pole díky zkreslení ze sálajícího horkého tělesa. Zkuste postupným měřením zjistit, jestli někde neprochází třeba elektroinstalační kabeláž (rozvod elektřiny). Zkuste si porovnat, co vám přístoj ukazuje za magnetismus poblíž zásuvek a vypinačů.
              Pokud máte v domě/bytě rozvodnou skříňku elektroinstalace, zkuste si nejlépe opatrně při pomoci nějakého známého dočasně vypnout i nějaké jističe, např jistič pro světla, jistič pro zásuvky v koupelně a porovnat, jestli se hodnoty změní. Zdravim.

              kurumba
              Účastník
                Počet příspěvků: 23

                Dobrý večer, Strome,
                za vchodovými dveřmi mám el. rozvaděč. Ten vytváří asi 80 procent tohoto problému. Dále měřím něco “nepěkného” díky trubkám – odpady z WC. Něco tam není uzemněno.
                Já nemám žadne LED světla. Mám klasické žárovky. Kabely mám v 80 procentech elektriky v bytě stíněné (pokud se tak jmenují). Probl0m magnetismu je u WC. Tam je to velmi silné. Když jdu ke koupelnovým dveřím, tam je to lepší, ovšem hodnota je stále 1 -1,5 mG. Na WC je to až 4mG. Někdy více. Zajímavé je, že se to v peaku mění. Asi ten el. rozvaděč.
                Je to malý prostor, asi 2m celá koupelna i s WC, takže tam člověk moc nikam neuteče.
                Zkoušela jsem nalepit izolepou stínicí latku, co mi zbyla z podlahy a uzemnit. Nepomohlo. Prý by snad mohlo pomoci, kdybych tam o stěnu, odkud vede ten royvaděč opřela asi 5 a více plechů a uzemnila. No, nevím, jak bych tam pak existovala.. Prý by to ten magnetismus stáhlo. Permalloy je stoprocentní řešení, možná se do tho pustím až skončí jaro. Nevím no, nechce se mi, strašně se mi do toho nechce.
                Co si myslíte o tom, trávit ca 60 min denně v 400 nano Tesla?

                Strom
                Účastník
                  Počet příspěvků: 12

                  Zdravím,
                  jestli měřák měři správně, je ta hodnota vyšší. Je těch 400nT po celé stěně nebo jen v místě rozvodné skříně? Když dám měřák k menším rozvaděči, 400nT tam také naměřím, ale 20cm od skříně už se hodnota razantně sníží.
                  Stínící látka odstíní vysokofrekvenční záření a elektrické pole, ale ne magnetické, jak jste napsala plechy by byly lepší. Zkuste poptat i mezi elektrikáři odborníka na kontrolu přeměření popř. na případnou pomoc, ať to neřešíte sama. Určitě bude v Praze řada šikovných zkušených lidí, kteří nebagatelizují elektrosmog a dovedou pomoci, a třeba naleznou i nějaké jednodušší řešení.Nevím, jak je to tam prostorově řešené, kdo je vlastníkem nemovitosti, jaké jsou vlastnické vztahy, jestli by nešlo odstínění vykonat již v rozvaděči (ty plechy nebo kabeláž do kovových trubek (nemám ozkoušeno-někde jsem četl), nebo případně rozvaděč posunout.

                Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 1. až 7. (celkem z 7)
                • Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.